Titulni obrazek

Vznik kapely se datuje nějakého listopadu v roce 2002. Přesný datum už není v našich hlavách.

Vzniku však předcházely různé okolnosti, bez kterých by asi kapela vůbec nevznikla. Všechno začalo asi tehdy, když Tom a Vonajs začali sjíždět koncerty. Později už je nebavilo platit vstupný, jelikož peněz moc jako chudý studentíci neměli. A tak si jednou u x-té sklenice píva řekli, že by bylo dobrý založit kapelu a tím pádem se dostávat na koncerty zadáčo. Také velkým motivem bylo, když jim jedna osoba v té době silně obdivující lovosické házenkáře řekla, že akorát chlastaj a zatím nic nedokázali (bohužel měla tenkrát asi pravdu). Vonajs měl jeden čas k této osobě velmi blízko. Začal psát texty, který měly být použitý v naší budoucí muzice (zatím se tak nestalo). Největší překážkou byla finanční situace. Sehnat nástroje a aparát bylo pro ně dost těžké. Začali přemýšlet. Tom řekl: sakra, doma máme kontrabas, na který už stejně nikdo nehraje. Měl jasno, bude hrát na basu. Vonajs táhnul k bicím, i když na ně nic neuměl. Koupit z fleku bicí se zpočátku neodvážil a tak se rozhodl, že si bubny vyrobí z kýblů a činely z plechů. Začal doma skladovat kýble, dokonce si koupil i tyče, ze kterých chtěl udělat stojany. Plány byly dobrý, ale těžko realizovatelný. Zjistili, že tudy cesta nevede (kontrabas a kýble, moc velká alternativa). Museli sehnat prachy, a tak šetřili.

O prázdninách se dost nadřeli. Vonajsovi se to nakonec povedlo. V lednu roku 2002 si koupil bubny (Amátky za 8000). Tom byl na tom hůř. Prachy, který v létě vydělal, v průběhu roku utratil za jiné důležité věci (pivo, cíga atp.). Musel přemluvit otce, aby mu půjčil na basovku s tím, že prachy v létě po brigádě vrátí. Ten kupodivu souhlasil a Tom si v únoru koupil basovku. Další problém bylo kombo, na který už prachy nezbyly.

Tom stále čekal doma na okamžik, kdy si bude moct pořídit kombo. Vonajs a kámoši se stále naváželi do Toma a pokládali mu asi 3 měsíce stejnou otázku (hlavně Míra Beneš): Už máš kombo? Toma to dost štvalo a chtěl už také začít zkoušet s Vonajsem, a tak začal přemýšlet, kde vzít prachy na kombo. Zkoušel přemlouvat rodiče, aby mu ještě půjčili, ale tudy už cesta nevedla. Později přišel s nápadem prodat již zmiňovaný kontrabas. Rodiče souhlasili, a tak si Tom pořídil svoje první, jedinečný, vytoužený kombo. Bylo to asi někdy koncem května 2002.

Po tomto významném okamžiku ihned odvezl kombo do Sulejovic a zkouška mohla začít. Bylo to dost komické, protože ani jeden na to moc neuměl, ale chtěli dát dohromady nějakou věc. To se jim ten první den povedlo. Byli z toho úplně unešení. Večer v hospodě nemluvili o ničem jiném než o svým super songu. Ostatní to asi dost nudilo. Takhle to šlo ještě asi měsíc, když se kluci rozhodli, že dozráli do stádia, kdy by měli shánět kytaristu. O jednom v Lovosicích věděli, ale ten se stylově odlišoval (asi by to příliš neklapalo). Tak se rozhodli, že dají inzerát. Za pár dní se ozvali celkem dva kytaristi z Litoměřic. S nimi se však nikdy nesešli. O něco později se ozval jeden chlapík z Dlažkovic u Třebenic. Vonajs a Tom se sním dohodli, že by si mohli zkusit zahrát dohromady. Pár dní nato vyrazili za kytaristou. Byl to chlápek kolem 40 a byl to asi nejlepší kytarista v celým kraji možná i v republice a možná i na světě (jak o sobě tvrdil). Údajně měl rozjetý asi čtyři projekty. Když kluci předvedli, jak neuměj hrát, Pan Kytarista je začal pěkně shazovat. Vykládal jim, ať se na to vykašlou, že to je k ničemu a že by měli začít navštěvovat hudebku. Z těch jeho písniček bylo poznat, že je pěkně zamindrákovanej. Bylo hned jasné, že s ním je to ztráta času a po této zkušenosti si dali se sháněním kytaristy oddech.

Zlomový okamžik nastal, když Tom zašel někdy v říjnu 2002 na pivko s Ondrou (bývalý spolužák ze střední). Začali se bavit o muzice a o chvíli později z Ondry vylezlo, že má doma elektriku. To se náramně hodilo a v tu chvíli bylo jasno. V listopadu se zkontaktovali s Ondrou, který přijel na první zkoušku do Sulejovic. Zkouška proběhla v pohodě. Jelikož pro Ondru byl velký problém dojíždět do Sulejovic, musela se zkušebna hned na druhou zkoušku přestěhovat do Ústí. Tím byla započatá spolupráce V. T. O., nebo-li toto byl historický okamžik, kdy oficiálně vznikla kapela Independent Sunset.

Později následovalo několik vydařených či méně vydařených koncertů po Ústeckém kraji. Další zlomový okamžik následoval někdy v březnu roku 2004, kdy Ondráš oznámil, že se chystá na rok a půl dlouhý pobyt v USA. Od této chvíle kapela skoro vůbec nezkoušela. Proběhlo už jen pár koncertů a Independent Sunset uzavřeli svojí krátkodobou existenci v červnu 2004 na festivalu v Lovosicích (Altros Rock Fest).

Nová epocha kapely nastává v dubnu 2006, kdy se Ondráš vrací zpět do své rodné vlasti a kapela začíná opět zkoušet. V květnu je do kapely přivzat druhý kytarista Honza Štok, který v listopadu 2006 končí. V současné době kapela pokračuje v původním tříčlenném složení.